Gharibi: Jeni të guximshëm dhe dyluftoni për të fituar ndaj meje
February 21, 2019
0 comments
Share

Gharibi: Jeni të guximshëm dhe dyluftoni për të fituar ndaj meje

Sajad Gharibi, i njohur gjerësisht si Hulk-u iranian, dërgoi një mesazh përmes postimit të tij të fundit në Instagram: “Jeni të guximshëm dhe dyluftoni për të fituar ndaj meje, në vend që të fshiheni pas sponsorëve. Jam gati të luftoj me ju, më tregoni se çfarë keni për të thënë në ring”. Pra, ky personazh i bërë “viral” me trupin e tij muskulor, nuk mund të gjejnë një rival për t’u përballur.

Në mesin e kandidatëve për një duel me të janë konsideruar emra si Brock Lesnar në WWW, apo Khabib Nurmagomedov në formatin UFC, por realiteti është se, pavarësisht 418.000 ndjekësve të tij në Instagram, Hulk-u iranian nuk po gjen dot kundërshtar. Ai është 1.88 metra i gjatë dhe peshon 180 kg.

Të gjitha shpenzimet e karrierës janë menaxhuar prej tij, jo nga sponsorët. “Unë jam një qytetar iranian, me vlerat e arsimimit të një familjeje persiane”, – thotë Gharibi, që po kërkon një ndeshje për të hedhur hapin e tij të madh në botë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *