Gashi: Me sport na njeh Evropa dhe mbarë bota
December 6, 2017
0 comments
Share

Gashi: Me sport na njeh Evropa dhe mbarë bota

Ish kampioni i boksit dhe tani drejtor sportiv e trajner në klubin e boksit Prishtina, Gazmend Gashi, tha se e preferon shumë vrapimin në natyrë. Ai ka vrapuar në parkun e Gërmisë me organizatën Kosova trail running asocciation, sportisti veç punës profesionale në Klubin e boksit Prishtina, jashtë saj preferon vrapimin të cilin e aplikon që disa vite në atletikë.

Ai është dëshmuar në disa gjysmëmaratona që ka marrë pjesë në Kosovë dhe atyre ndërkombëtare. Gazi tha se është kënaqësi me vrapuar me ekipin KTRA ku ka njerëz të shkëlqyeshëm nga lëmi të ndryshme ku vrapimi i bashkon në vendin më të bukur që ka Prishtina (Gërmi).

“Ju bëj thirrje rinisë dhe gjitha moshave pa dallim të merren me sport me aktivitete të ndryshme sportive, në rend të parë fitojmë shëndet më të mirë dhe me sport na njeh Evropa dhe mbarë bota”, tha Gashi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *