Garuesit e Policit treguan rezultate të mira
May 22, 2017
0 comments
Share

Garuesit e Policit treguan rezultate të mira

Në Pejë është mbajtur turneu Përkujtimor në judo ” Fuat Gashi” në të cilin kanë marrë pjesë të gjitha klubet e Kosovës dhe ata të Shqipërisë dhe Malit të Zi. Klubi i judos “Polici” i Prishtinës për nga medaljet e arta është radhitur si klubi i tretë në këtë turne me 7 medalje të arta. Edhe këtë herë kemi tregu që jemi një burim i pa shteterur i zhvillimit të judos jo vetëm në Prishtinë po edhe në Kosovë. Andaj falenderoj trajnerët, prindërit dhe Drejtorinë e Prishtinës për Rini Kulturë dhe Sport për mbështetje dhe trajnerët Bekim Salihun, Linda dhe Arben Cenën, bëri të ditur Anton Cena, trajner i KXH Policit.

U15 Dardan Cena 42 kg vendi i parë

U12 Drin Pacolli +66 kg vendi i parë

U15 Haris Limani +80 kg vendi i parë

U15 Drin Hadri -66 kg vendi i parë

U13 Rrezarta Alimi -52 kg vendi i parë

U18 Kreshnik Boroci +90 kg vendi i parë

U13 Medina Seferi 42 kg vendi i dytë

U13 Art Thaqi -42 kg vendi i dytë

U12 Albana Hadergjonaj 44 kg vendi i dytë

U11 Gent Hadergjonaj -27 kg vendi i tretë

U11 Adriatik Bilalli -30 kg vendi i tretë

U11 Yll Ilazi -24 kg vendi i tretë

U15 Artemis Bilalli -73 kg vendi i tretë

U12 Andi Limani -30 kg vendi i tretë

U13 Diar Jashari -50 kg vendi i tretë

U12 Medina Seferi -27 kg vendi i tretë

U18 Vendim Raci -60 kg vendi i tretë

Ndërsa garuesit e klubi tonë të dytë “Studenti” të Vushtrrisë fituan dy medalje të arta, dy argjendi dhe një bronzi.

1. Sara Osmani vendin e parë

2. Odeta Bajraktari vendin e parë

3. Bleona Gerxhaliu vendin e dytë

4. Marigona Gerxhaliu vendin e dytë

5. Nart Latifi vendin e tretë

6. Shendrit Gerguri vendin e tretë

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *