Garuese me perspektiv
May 22, 2017
0 comments
Share

Garuese me perspektiv

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, është i kënaqur me turneun përkujtimor ‘Fuat Gashi’ në xhudo.

“Në organizim të shkëlqyeshëm të Klubit ‘Kodokan’ në Pejë u mbajt Turneu Memorial ‘Fuat Gashi’ ku edhe një herë afër 200 fëmijë e të rinj treguan xhudo te bukur dhe nderuan emrin e mikut tim të ndjerë Fuat Gashi i vrarë mizorisht gjatë luftës për çlirim!
Fiona Kuka e Roland Berani ishin në mesin e shumë fituesve dhe juria i Shpalli si garues me perspektiv të turneut dhe u nderuan me Kupa!”, shkruan Kuka.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *