Gani Halili i sjell Kosoves medalje nga Stambolli
October 28, 2018
0 comments
Share

Gani Halili i sjell Kosoves medalje nga Stambolli

Ne Stamboll ka perfunduar Turneu nderkombetar ne mundje ,,Republic Cup”.

Gani Halili ne kete turne qe eshte ne kalendarin zyrtar te Federates Boterore te Mundjes (UWW) fitoj medalje te bronzte. Mundesi i yne ne gjysemfinale u eliminua nga nenkampioni Evropian Engin Cetin. Ndersa Armend Kuka u plasua ne vendin e peste dhe mbeti pa medalje. Trajneri kosovar, Raif Obrazhda eshte i kenaqur me suksesin e arritur nga mundesit tan ne kete turne ,cili llogaritet nder turnet me te forte ne kalendarin e UWW-se.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *