“Fury superior në çdo drejtim, e mposht Wilder me KO”
January 9, 2020
0 comments
Share

“Fury superior në çdo drejtim, e mposht Wilder me KO”

Frank Warren, menaxheri dhe promotori I njohur I boksit, ka deklaruar se Tyson Fury do të fitoj revanshin ndaj Deonday Wilder. Kjo sfide e dytë mes dy boksierëve do të zhvillohet më 22 shkurt në Las Vegas e vlefshme për titullin kampion bote të kategorisë WBC në peshën e rëndë.

Sipas Warren, boksieri britanik është më superior se kampioni I botës në çdo drejtim “Këto janë duele që mund të zgjidhen edhe nga një grusht I vetëm. Wilderi është një boksier I rrezikshëm, por Fury është më siperir se ai në çdo drejtim”, u shpreh Warren.

Edhe pse në përballjen e fundit ndaj Wallin boksieri britanik Fury u dëmtua keq në vetull, ai vazhdoi sfidën dhe e fitoi atë “Tyson është I paparishikushëm, pasi mund të duelojë dhe përshtatet mjaft mirë ndaj çdo tipi. Kjo është arma e tij më e mirë, që bën diferencën, që as një grusht nuk e hedh dot KO. Këtë gjë Ëilder e di mirë”, tha Ëarren.

“Ndaj, unë parashikoj një fitore të Fury me KO, pasi britaniku është superior në të gjitha drejtimet edhe psikologjike”, deklaroi Fank Warren. Sfida e parë mes dy boksierëve u mbyll me barazim.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *