Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës – me një koleksion të ri
July 18, 2019
0 comments
Share

Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës – me një koleksion të ri

Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës – me një koleksion të ri.

Është e natyrës së qetë, synon të arrijë në majën e sportit botëror. Është bukuroshja nga Gjilani, Fortesa Orana, anëtare e kombëtares së Kosovës.

Tri të veçantat e Fortesës: e para, është karateistja më e mirë në Kosovë, që synon të shkojë në Lojërat Olimpike – ‘Tokyo 2020’, të fitojë medalje në këtë ngjarje të madhe dhe pretendon medalje evropiane e botërore.

E dyta, është sportistja më e bukur në Kosovë, dikur modele. E treta, është kampione e Ballkanit në karate, po ashtu është studente e dalluar por edhe shumë herë në gazmende familjare ia thotë me shumë lezet këngës.

Këto foto janë më të rejat e Fortesës, ku edhe një herë dëshmon bukurinë e saj dhe që është pa konkurrencë në vendin tonë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *