Filluan përgatijet për eventin e madh “The Story 7”
December 19, 2018
0 comments
Share

Filluan përgatijet për eventin e madh “The Story 7”

Tani më është zyrtare më 11 Maj në Zvicër do të zhvillohet evenimenti i madh i sporteve luftarake “The Story 7” që organizohet tradiconalisht nga vëllezërit Frizuri dhe Besart Abdulli. Në këtë spektakël sipas Besartit do të ketë përballje në boks, K1, MMA dhe Muay Thai .

“Mendoj se edhe kësaj radhe do të jetë një spektakël ku kemi përzi sportet si MMA, Boks, ThaiBox dhe K1. Planifikojmë të zhvilojmë mbi 20 ndeshje ku do ketë edhe përballje për titull botës por edhe Evropës. Kështu do mundohemi që ti kënaqim shikuesit ku si gjithnjë presim të jetë palestra plot prej 4000 shikues”, tha Besarti, duke falinderuar më pas edhe sponzorat që i rijnë mbas gati 6 vite me radhë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *