Fillon inçizimi i filmit për Shaban Tërstenen
April 16, 2017
0 comments
Share

Fillon inçizimi i filmit për Shaban Tërstenen

Ka nisur xhirimi i filmit i metrazhit të gjatë “Kampion” për kampionin olimpik në vitin 1984, Shaban Tërstena.

Ky film dokumentar do të incizohet me ndihmën e Agjensisë për film e cila do të ndajë 50 mijë euro për realizimin e tij.

Filmi ka të bëj me jetën dhe veprën e kampionit të vetëm olimpik nga Maqedonia.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *