Fillojnë përgatitjet e para për meçin Joshua – Pulev
May 29, 2020
0 comments
Share

Fillojnë përgatitjet e para për meçin Joshua – Pulev

Anthony Joshua mund të mbrojë titujt e tij para tifozëve të tij edhe pse coronavirusi është ende i prezent.

Kampioni i peshave të rënda në boks do të përballje me Kubrat Pulevin në stadiumin e Tottenham Hotspurit në muajin qershor, por ajo u anuluar shkaku i pandemisë botërore.

Por, meçi ishte anuluar dhe parashikohej se ai nuk mund të zhvillohej në Britaninë e Madhe dhe do të ishte me dyer të mbyllura.

Por, promovuesi i AJ, Eddie Hearn nuk e ka përjashtuar mundësinë që lufta mes dy boksierëve të zhvillohet në vendlindjen e kampionit dhe të ketë tifozë të pranishëm.

“Ne jemi duke punuar që të zhvillojmë përballjen në mes të AJ dhe Pulevit, mirëpo ajo nuk do të jetë në kapacitetin që ka stadiumi i Tottenhamit”, ka thënë ai.

“Prioriteti ynë është që ai të mbahet në Britaninë e Madhe. Do të ishte një gjë e madhe për tifozët të ishin të pranishëm, pasi ka shumë interesim”, ka shtuar Hearn më tej.

Hearn shpreson që boksi të rikthehet në muajin korrik dhe tifozët të jenë prezent në këtë përballje mjaftë interesante.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *