“Fight club Leverkuzen” nxjerr edhe tre kampionë bote për të rinj
October 30, 2018
0 comments
Share

“Fight club Leverkuzen” nxjerr edhe tre kampionë bote për të rinj

“Fight club Leverkuzen” që drejtohet nga Baki Hoxhaj është kthyer me një thes medalje nga kampionati botëror për amator WFMC që është zhvilluar gjatë fundjavës. Klubi nga Leverkusen i cili përfaqësoi reprezentacionin e Gjermanisë fitoi 10 medalje prej tyre 5 vende të para, 3 vende të dyta dhe 2 vende të treta.

Kështu nga shqiptarët: Endrina Mirena u shpall kampione bote në dy disiplina,  Alina Hoxha kampione bote në një diciplin dhe Musa Avdiu njejt kampion bote. Cekim se me plot sukses është paraqit edhe gjyqtari me prejardhje nga Gostivari, Arben Elezi, i cili njëherit është edhe anëtar i klubit nga Leverkusen, transmeton “ArenaRingt”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *