Fetah Leskovica ferizajasi që ka respekt në Francë
June 8, 2018
0 comments
Share

Fetah Leskovica ferizajasi që ka respekt në Francë

Fetah Leskovica, ish boksier i KB Kastriotit të Ferizajt po arrin suksese edhe në Francë, atje ku po jeton disa vite. Këtë muaj ai do të ketë ndeshjen e radhës dhe po i zhvillon përgatitjet që të arrij fitoren e radhës.  Leskovica tregon se me boks ka filluar qysh në moshën 15 vjeçare edhe atë në boksin amator kur edhe ka ushtruar me trajnera si Faton Xhakli e Besnik Vranovski, ku normal nuk kanë munguar sukseset në Kosovë, por gjithnjë ka dashur diç më kualitative dhe të njejtën e ka gjet në Francë ku edhe ka filluar të merret edhe me Muoy Thai. Për më shumë rreth karrierës së këtij luftëtari kosovar do na ndiqni javën e ardhshme kur do të publikojmë intervistën ekskluzive rreth jetës dhe karrierës së Fetahit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *