Ferguson thumbon Khabib: Sportist “një dimensional”, e mund kollaj
September 10, 2019
0 comments
Share

Ferguson thumbon Khabib: Sportist “një dimensional”, e mund kollaj

Tony Ferguson pritet të jetë rivali I ardhshëm I kampionit të botës në peshën e lehte, rusit Khabib Nurmagomedov. Në një intervistë të dhënë për ESPN, sportisti amerikan u shpreh se ka ndjekur duelin mes Khabin dhe Dustit Poirier në eventin UFC 242 dhe ka mbetur I zhgënjyer.

“E njejta gjë gjithmonë. Shoh një njeri që kap rivalin dhe e shtyp në kafaz, duke mos bërë asgjë tjetër. Një dembel të mësojë apo përdorë gjëra të reja. Më vjen keq, por Khabib është vetëm një dimensional dhe me mua do të humbas”, u shpreh Tony Ferguson, referuar faktit që Khabib është një mundës I mirë, por jo një gjuajtës I aftë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *