Ferguson i kundërpërgjigjet Nurmagomedov
November 27, 2017
0 comments
Share

Ferguson i kundërpërgjigjet Nurmagomedov

Kampioni i përkohshëm i peshës së lehtë të UFC Tony Ferguson nuk shqetësohet shumë nga ato që thotë Khabib Nurmagomedov.

Ferguson, i cili doli i fituar në sfidën ndaj Kevin Lee muajin e kaluar në UFC 216, i është kundërpërgjigjur një mesazhi në Twitter nga Nurmagomedov.

“Dëgjë këtu more barkderr delikat. Herën e fundit që duhet të ndesheshim kishe ngrënë shumë torta dhe nuk bëre dot peshën. Tani merr një numër dhe do të them un kur të të vijë radha,” ishte mesazhi i Ferguson.

Dy luftëtarët duhet të ndesheshin në UFC 209 por rusi u skualifikua pasi nuk kapi dot peshën e duhur. Kjo ishte hera e tretë që ndesha midis këtyre të dyve është anuluar.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *