Faton Vukshinaj sfidohet nga Veron. Dreshaj kerkon mbështetje
August 21, 2019
0 comments
Share

Faton Vukshinaj sfidohet nga Veron. Dreshaj kerkon mbështetje

Mateo Damian Veron quhet kundershtari i ardhshem i Faton Vukshinaj, te cilin e ka angazhuar Team Vukshinaj.

Veron 28-24-3 eshte Nr. 3 ne Argjentine dhe ne TOp60-shen, nder me te miret te botes ne kategorine super te mesme. Ndersa me 14 Shtator do te ndeshet me Faton Vukshinaj 9-0-2 ne kategorine e mesme ne nje duel 8 raundesh.

Kjo do te jete definitivisht sfida me e madhe e deritanishme e Fatonit dhe keshtu qe tifozet e boksit ne Grand Casino ne Basel, do e shohin nje duel shume te fort.

“Ne e kemi angazhuar nje kundershtar i cili ne ranglisten boterore eshte 2 here me mire i renditur se Fatoni dhe ka 5 here me shume provoje si profesionist! Kjo nuk ndodh shpesh ne Zvicer, prandaj mbremja e 14 Shtatorit ne Basel do te jete madheshtore dhe jemi shume krenar per kete”, keshtu menaxheri i Faton Vukshinaj, Luan Dreshaj.

Ndryshe, portali per sporte luftarake “ArenaRing” nga afer do te percjell kete aktivitet te madh qe do zhvillohet ne Basel ku edhe do ti ndaj emocionet e kesaj gare me lexuesit ….

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *