Faton Vukshinaj po përgatitet intensivisht për duelin e tij
October 3, 2017
0 comments
Share

Faton Vukshinaj po përgatitet intensivisht për duelin e tij

Faton Vukshinaj i cili me prejardhje është nga Prizreni por që jeton dhe vepron në Bazel të Zvicrës më 9 dhjetor do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme në boksin profesionist. “Organizator i këtij evenimenti është shkolla ku ushtroj Kampfsportschule Basel në bashkëpunim  me Arnold Gjergjaj ArnoldBox Fit.

Përgatitjet janë duke shkuar sipas plan programit, kurse muajin e ardhshëm do të shkoj në bjeshkët e Austrisë për të vazhduar me ushtrime. Mendoj se ndeshja do të jetë shumë e fortë dhe ju garantoj se do të bëj spektalët”, tha Vukshinaj ekskluzivisht për portalin e specializuar për sportë luftarake “ArenaRing”.

Ndryshe, kosovari deri më tani ka pasur 45 duele në kikboks, duke u bërë kampion i Evropës dhe i botës. Pati edhe 15 meçe në boksin amator. Ndërkohë më 4 shkurt të këtij viti ka debutuar në boksin profesionist. Fatoni deri më tash ka zhvilluar katër meçe në boksin profesionist dhe i ka fituar të gjitha, tri prej tyre me nokaut. Të fundit e fitoi në Pejë më 28 korrik, kur e mposhti boksierin nga Malavi, Limbani Masamba me pikë pas gjashtë raundeve. Ndryshe, Fatoni ka për menaxher Luan Dreshaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *