Faton Salihu trajner i reprezentacionit të Maqedonisë për senior
August 22, 2017
0 comments
Share

Faton Salihu trajner i reprezentacionit të Maqedonisë për senior

Ka përfunduar mbledhje e Këshillit drejtues pranë Federatës së boksit të Maqedonisë ku u arritën edhe disa ndryshime. Njëra prej ndryshimeve më interesante është se nga tani trajner për senioru emërua ish kampioni evropian, Faton Salihu, kurse për seleksionues i kësaj kategorie do jetë Petar Curlinov. Poashtu ndryshime ka pasur edhe për trajner tek kadetët e juniorët ku tani do ti drejtojnë Oliver Stankov, a për më të rijnë do jetë, Ilija Mladenovski.

Liga u vendos që të zhvillohet në muajin shtator ku klubeve do u paguhen harxhimet e rrugës si dhe ushqimi pas çdo xhiroje. Poashtu, Këshilli drejtues vendosi që boksierëve ti paguhen sigurimet dhe kontrollet mjekësore. Nga ana tjetër, është hapur tani më tenderi për të furnizuar me veshje sportive.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *