Faton Salihu nderohet me mirënjohje të veçantë
March 25, 2019
0 comments
Share

Faton Salihu nderohet me mirënjohje të veçantë

Në turneun e shtatë ndërkombëtarë në boks Epopeja e Dukagjinit që të shtunën u zhvillua në palestrën e sporteve “Karagac” në Pejë dhe në organizim të KB Peja, nënkryetari i FBM-së të Maqedonisë, Faton Salihu ka pasur një vend të posacëm.

Ai ka qenë në jurinë profesionale për zgjedhjen e më të mirëve, ndërsa nga organizatotët është nderuar me mirënjohje të vecantë.

Salihu gjatë ceremonisë së ndarjesë së çmimeve ka ndarë kupën për boksierin më luftarak, Patriot Behrami. Tre boksierët e Maqedonisë Arsim Etemi (81kg), Ymet Zulali (64kg) humbën në finale, kurse Jasin Lama nuka pati kundërshtarë./lajm

Boksieret më të mirë të turneut:
Boksieri më i mirë -Flamur Sejfijaj 
Tekniku më i mirë – Patriot Behrami
Qifti më luftarak-Besart Pireva (Kos) – Arsim Etemi (Maqedoni)
Boksieri më perspektiv-Elton Gjevukaj
Meqet i referuan:Latif Demolli ,Rrustem Konjuhi,Aliriza Rexhepi,Visar Ibrahimi ,m.kihe:Agron Nushi,delegat Nadir Shllaku

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *