Faton Salihu dikur ishte “penicilinë” për kundërshtarët (Video)
June 6, 2017
0 comments
Share

Faton Salihu dikur ishte “penicilinë” për kundërshtarët (Video)

Edhe Faton Salihu dikur vallëzonte si vëllai i tij, Aziz Salihu, nëpër ringjet e botës, mirëpo ky ishte me peshë më të vogël por i fuqishëm dhe shumë luftarak.

Një punëtor i madh që dinte të përgatitej me intensitet të lartë para çdo ndeshje. Salihu ishte kampion i shumëfishtë i Maqedonisë si dhe Kosovës, fitues i shumë turneve prestigjioze në Evropë si dhe ka të fituar titullin Kampion Evrope.

Fatkeqësisht me boksin aktiv u përshëndet më herët se duhej, kurse arsyet gjithmonë janë mospërkrahja e mjaftueshme financiare për të arrit suksese kulmore. Ai tani është nënkryetar i Federatës së boksit të Maqedonisë dhe është përkrahës i madh i boksierëve shqiptar dhe njohës i mirë i sporteve luftarake.

Cekim se ai dikur ushtronte edhe sportin e mundjes, madje edhe në këtë sport ka qen i suksesshëm duke u shpall disa herë kampion i Maqedonisë.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *