Faton Salihu dhe Skender Jahiu i marrin certifikatat nga AIBA
March 7, 2018
0 comments
Share

Faton Salihu dhe Skender Jahiu i marrin certifikatat nga AIBA

Sot në lokalet e Komitetit Olimpik të Maqedonisë, sekretari gjeneral Sasho Popovski në mënyrë solemne ia dha certifikatat për trajner nga AIBA, Faton Salihut dhe Skender Jahiu. “Komiteti Olimpik i Maqedonisë sot edhe zyrtarisht na ka ndarë licencat për trajner të AIBA-s. Deri tek këto licenca unë dhe Skender Jahiu erdhëm pasi kemi dëgjuar shumë ligjërata dhe në fund kemi pasur edhe një test ku me sukses edhe e kemi kaluar.

Ndryshe, licencën personalisht i pranuam nga sekretari gjeneral i KOM-it, Sasho Popovski”, tha Salihu i cili është edhe trajner i reprezentacionit të Maqedonisë në boks.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *