Fatlum Zhuta me 16 mars ngjitet sërish në ring
January 30, 2018
0 comments
Share

Fatlum Zhuta me 16 mars ngjitet sërish në ring

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Fatlum Zhuta, pas triumfit kundër Eddi Hunter edhe atë me KO në raundin e parë, ka paralajmëruar edhe ndeshjen e dytë për vitin e ri. Zhuta për portalin për sportë luftarake “ArenaRing” ka zbuluar se më 17 mars në kazermën “Emerald Queen” në Tacvoma WA do të ndeshet me Contender, një veteran I boksit I cili ka një record prej 15-4.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në 6 raunde dhe pritet një fitore e boksierit strugan. Ndryshe, ai thotë se përgatitjet për këtë ballafaqim i ka zhvilluar në mënyrë intensive dhe se është optimist se do vazhdoj me sukseset e tija.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *