Fati ia ktheu shpinën Loriana Kukës në luftën për medaljen e bronztë
September 17, 2017
0 comments
Share

Fati ia ktheu shpinën Loriana Kukës në luftën për medaljen e bronztë

Fati ia ktheu shpinën Loriana Kukës në luftën për medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos për juniorë, që po mbahet në Maribor të Sllovenisë.
Ajo në kategorinë -70 kg pësoi humbje me Ippon nga italiania Alice Bellondi, në 20 sekondat e fundit. Kuka ishte më e mirë gjatë luftës, duke e dominuar vazhdimisht, por një pakujdesi i kushtoi me humbje.
Loriana deri këtu erdhi pas dy fitoreve ndaj Semanur Erdogan dhe Karla Prodan, derisa pësoi humbje në çerekfinale nga Hilde Jager e Holandës. Në rrethin e parë ishte kualifikuar pa luftë. Medaljen e bronztë e kërkoi përmes repesazhit.
Pavarësisht humbjes ajo tregoi se ka të ardhme të ndritur.
Në luftën e dytë u eliminua edhe Laura Fazliu, në kategorinë -63 kg.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *