Fabio Skenderaj tani debuton në boksin profesionist
September 28, 2017
0 comments
Share

Fabio Skenderaj tani debuton në boksin profesionist

 

Fabio Skenderaj pas aventurës së gjatë që ka pasur në sportin e Muay Thay ku ka pasur edhe titullin e botës në K1 (2015) tani karrierën e tij do ta vazhdoj edhe në boksin profesionist. Kështu ai para 3 dite ka marr edhe një ofertë për tu ndesh në Dyseldorf më 15 nëntor.

Lajmin ekskluzivisht për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” e zbuloi vet Skenderaj. “Unë me këtë sport merrem që 15 vite dhe gjatë kësaj kohe kam pasur 100 ndeshje ne K1 dhe Muay Thay 80 fitore, 19 ko dhe vetëm 1 humbje. Tani kam marrë një ofertë që të ndeshem në boksin profesionist dhe me dëshirë këtë do e bëj”, tha djaloshi 22 vjeçar. Ndryshe, ai ende nuk din asgjë për kundërshtarin pasi organizatori do I tregoi pas disa ditëve.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *