Eubank Jr dhe Abraham takohen me 15 korrik
June 8, 2017
0 comments
Share

Eubank Jr dhe Abraham takohen me 15 korrik

Deri sa të gjithë ishin në pritje që do të caktohet data e përballjes ndërmjet kampionit në fuqi të WBO-së, Giberto Ramirez dhe Arthur Abraham, kjo përballje duhet të presë apo nuk do të zhvillohet asnjëherë, sepse mandatori kryesor i versionit WBO, Arthur Abraham pranoi një ofertë tjetër që ballafaqimi i radhës të jetë kundër britanikut Chris Eubank Jr.

Nuk i dijmë arsyet, do ti mësojmë më vonë, por tani kjo pjesë e tyre është gjithçka zyrtare dhe dueli i tyre do të zhvillohet me 15 korrik në stadiumin Wembley.

Meçi i tyre do të jetë i vlefshëm për titullin IBO.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *