Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore
July 5, 2018
0 comments
Share

Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore

Erza Muminoviq, kampionia për të reja në Evropë, bën senzacion e radhës në ranglistën botërore. Erza, anëtare e kombëtares së Kosovës, është një emër i ri që po vjen në skenën botërore të xhudos dhe më së miri e konfirmon ranglista botërore.

Ajo prinë me 460 pikë, 100 me shumë se kroatja Ana Viktoria Puljiz.

“Ranglista Botërore për Kualifikim në Lojëra Olimpike për të rinj. Erza Muminoviq Kampionja Evropiane për të reja tani më e para në Ranglistë! E vetmja Sportiste që ka fituar Normën Olimpike për Shtetin tonë!”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares s[ë Kosovës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *