Erdal Fakiq i bronztë në botërorin Masters në Selanik
October 24, 2017
0 comments
Share

Erdal Fakiq i bronztë në botërorin Masters në Selanik

Erdal Fakiq ka arritur që të fitoj vendin e tretë në kampionatin botëror “Masters” në Sambo. Ai garoi në peshë 100kg me moshatarët 41-45 vjeqar dhe ky aktivitet u zhvillua në Selanik të Greqisë.

Me suksesin e arritur u shpreh shumë i kënaqur edhe Fakiq duke shënuar kështu edhe rezultat historik për vendin e tij. Ndryshe, deri tek ky sukses boshnjaku erdhi pasi mposhti reprezentatuesit e Ukrainës dhe Bulgarisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *