Enver Halili të shtunën ndeshet me Anthony Young
April 18, 2018
0 comments
Share

Enver Halili të shtunën ndeshet me Anthony Young

Boksieri me prejardhje nga Kosova,, Enver Halili, të shtunën do të zhvilloj ndeshjen e tij të radhës kurse kundërshtar i tij do jetë amerikani Anthony Young.

Ndeshja do të zhvillohet në New Jersey të SHBA-s dhe pritet një duel shumë interesant, sepse të dy janë boksier të kualitetit të nyejt. Halili deri më tani ka 11 duele prej tyre 10 fitore dhe një humbje, kurse Anthony Young, nga 20 duelet e deritashme, ka shënuar 18 fitore dhe dy humbje.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *