Eliminohet Gjakova nga Botërori
August 30, 2017
0 comments
Share

Eliminohet Gjakova nga Botërori

Akil Gjakova hasi në kundërshtar shumë të fortë, siç është garuesi nga Azerjbaxhani Rustam Orujov. Azerbajxhani shënoi fitore me ippon, duke eliminuar Gjakovën nga garat e Kampionatit Botëror.

Reprezentuesi i Kosovës, Akil Gjakova, dëshmoi formë të lartë në rrethin e parë, duke e gjunjëzuar spanjollin Javier Ramirez.

Ai e mposhti me ippon dhe tani do të ballafaqohet me Rustam Orujov nga Azerbajxhani, në kuadër të rrethit të dytë të Kampionatit në Botëror në xhudo, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *