Elbasan Hajzeraj triumfon serish
September 12, 2022
0 comments
Share

Elbasan Hajzeraj triumfon serish

 

Gjate fundjavës në Gjermani u zhvillua një aktivitet I boksit profesionist ku ne program u paraqit edhe boksieri kosovar qe jeton dhe vepron ne Gjermani, Elbasan Hajzeraj, i cili u ndesh me boksierin nga Bosnja, Adil Rushiti dhe te njëjtin e mposhti me pike.

Hajzeraj ka dominuar ndeshjen dhe me plot merrite erdhi deri tek ky triumf. Me suksesin e arritur i kënaqur ka qen edhe menaxheri i tij Muharrem Gjocaj i cili tha se Elbasanin e pret një e ardhme e bukur.

“Bokseri yne dominoi ne ketë duel dhe mund te ceki edhe dy nakdaune. Ai ishte mjaft mire i përgatitur nga trajnerat Ramadan Millaki dhe Ahmet Shala. Dhe treneri Ramadan Millaku eshte i bindur qe Elbasani është një talet i cili ne një te ardhme te afërt do te tregoj një sukses te shkëlqyeshëm sepse vullneti dhe përkushtimi ndaj boksit është shumë serioz. Do te vazhdojmë te punojmë qe Elbasani te arri suksese  sepse është një talent me ambicie te mëdha. Se shpejti do te ju njoftojmë për meçet e radhe te Elbasanit do vazhdojmë te punojmë cdo te ndalemi asnjëherë sepse kemi talente te shumë qe kanë nevojë për mbështetjen tone”, tha Gjocaj.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *