Elbasan Hajzeraj godet fortë në Gjermani
September 12, 2021
0 comments
Share

Elbasan Hajzeraj godet fortë në Gjermani

“Gjocaj Promotion” pas Labinot Xhoxhaj dhe Edmond Zefi po nxer ne siperfaqe edhe nje bokser te talentuar I cili po rendit fitoret ne arenen nderkombtare ne boksin profesionist. Behet fjale per Elbasan Hajzeraj I cili edhe ne ndeshjen e dyte ka arrit fitore por tani shume te embel pasi te njejten e arriti ndaj nje kundershtari shume me pervoje I cili pas vetes ka mbi 60 ndeshje e qe quhet Istvan Kiss.

Cysh nga fillimi Hajzeraj ka deminuar ne kete perballje dhe kjo I ndihmoi atij qe kundershtari te gjynesohet ne raundin e trete. Me kete fitore ka qen I kenaqur manaxheri I tij Muharem Gjocaj por edhe trajneret.

“Ne Heubach te Gjermanis u mbajten disa meqe ku nderta ishte edhe boxeri i ri Elbasan Hajzeraj. Ai boksoj kunder Istvan Kiss nga Hungaria, nje bokser me pervoje qe arritem ta mposhtim fale punes pergititore qe ka bere ai me trajneret e tij, nder ta edhe Ramadan Milaku i cili punoj pandal me nje program special. Jemi krenar qe Elbasani permbyli meqin e dyte me fitore.  Nga tani po paralajmroj se Elbani ndeshjen e ardhshme do ta kete me 18 nentor serish ne Gjermani, kurse do ta mbyll vitin me 27 dhjetor ne Peje te Kosoves ku besojm ne  fitoret e radhes”, deklaroi Muharem Gjocaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *