Ekskluzive: Nuri Seferi anulon ndeshjen në Slloveni
October 12, 2017
0 comments
Share

Ekskluzive: Nuri Seferi anulon ndeshjen në Slloveni

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi duheshe që këtë javë të ndeshet në Slloveni, por deri tek kjo ndeshje nuk do të vijë fare sepse ky I fundit ka anuluar shkuarjen në Ljubljan, pasi organizatori nuk është treguar serioz. Seferi ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” ka zbuluar se atij nuk I është gjetur kundërshtar nga niveli që ka kërkuar Nuriu.

“Nuk do të boksoj sepse organizatori ishte joserioz. Unë I kërkova të kem kundërshtar që është nën nivelin 150 në boxrec, kurse ata më kanë gjetur ne 300 dhe kështu unë e anulova këtë ballafaqim. Thjesht unë skam nevojë për ndeshje po kam nevoj për lufta të forta”, tha Seferi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *