Edona Luta, “Kleopatra”e Kosoves
April 21, 2017
0 comments
Share

Edona Luta, “Kleopatra”e Kosoves

Edona Luta, ose sic i pelqen ta therrasin ndryshe “Kleopatra”e Kosoves, e filloi rrugetimin e saj ne kete sport qe ne adoleshence. Ishte ajo vajza qe me zor priste oren e Edukimit Fizik qe te vraponte dhe te ushtrohej. Shume shpejt u spikat si talent.  Ajo eshte vajza guximtare. U bene 6 vite fitness per te, ku ushtron profesionin e trajneres dhe personal trainer ne palestren FiveFitnessStar.

Edhe per Edonen eshte i dyti vit radhazi qe merr titullin Kampione e Kosoves ne kategorine Bodyfitness.

Edona Luta – “Make your body the sexiest outfit”

Se shpejti ajo do perfaqesoje Kosoven ne Santa Susanna, vendin e fitness, se bashku me Vjosen dhe sportiste te tjere te Kosoves.

Ky sport per Edonen eshte menyre jetese, e do shume dhe jep maksimumin e saj per veten dhe vajzat qe e duan ndryshimin tek vetja e tyre, sepse qellimi i saj eshte te motivoje dhe pse jo te shikoje sa me shume vajza pjesemarrese ne gara.

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *