Edmond Zefi sot lufton për titull WBC YOUTH
November 19, 2021
0 comments
Share

Edmond Zefi sot lufton për titull WBC YOUTH

Sot është një ditë e veqantë për boksin kosovar, pasi për herë të parë në peshën Super welter per një titull prestigjos për të rinj do të lufton Edmond Zefi – WBC WORLD YOUTH. Kundërshtari i tij është algjeriani që jeton dhe vepron në Belgjike, Nabil Messaoudi i cili është i pamposhtur ashtu si Zefi.

Dje u zhvillua matja zyrtare dhe e njëjta kaloi me sukses pasi dytë ishin 69.7 kg. Ndryshe, nga afer po e përcjell ngjarjen edhe menaxheri i Edmondit, Muharem Gjocaj i cili u shpreh optimist se në ring do të shohim nje super ndeshje. “Matja zyrtare e dy bokserëve Edmond Zefi dhe kundërshtarit Nabil Messaoudi 🇧🇪përfundoj me sukses.

Zefi dhe kundërshtari peshonin 69,7 kg.  Ne i urojmë Edmondit suksese dhe presim fitoren e radhës dhe marjen e titull te WBC për te Rinjet e Botes dhe te njëjtën te sjellim ne Kosovë”, tha Muharem Gjocaj. Ndryshe duhet cekur se matchmaker i ndeshjes është Avdyl Salihu i cili ka një raport super te mirë me Gjocaj me te cilin tani më kanë bërë publike evenimentin e madh, të tretin me radhe Fight Night “Kosovo” që do zhvillohet më 27 dhjetor ku do të zhvillohen edhe dy ndeshje për titull bote UBO.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *