Edmond Zefi realizon fitoren e gjashtë në Pro Boks
September 28, 2020
0 comments
Share

Edmond Zefi realizon fitoren e gjashtë në Pro Boks

Edmond Zefi, boksier profesionist që e menaxhon menaxheri i njohur shqiptar, Muharrem Gjocaj, ka arritur edhe një fitore në boksin profesionist i gjashti me radhë. Kësaj radhe viktimë e tij ka qen boksieri me prejardhje nga Mongolia, Bazargur Jugder qe e mposhti me pikë.

Ndryshe, kosovari nga raundi i parë ishte superior ndaj kundërshtarit të tij, mirëpo ky i fundit ishte shumë i qëndrueshëm në goditjet dhe arriti që të mbijetoj në ring. Me suksesin e arritur ka qen i kënaqur edhe menaxheri i tij, Muharem Gjocaj i cili paralajmëron karrierë të shndritshme me boksierin e tij. Ndryshe, përballja u zhvillua në Çeki gjatë fundjavës.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *