Edison Demaj rikthehet pas 2 vite me fitore të madhe
February 1, 2021
0 comments
Share

Edison Demaj rikthehet pas 2 vite me fitore të madhe

Gjatë fundjavës në Gjermani është zhvilluar një eveniment i mbyllur i boksit profesionist ku pas dy viteve me sukses në ring u rikthye, Edison Demaj duke mposht kështu me ndërprerje ne raundin e trete gjermanin Christian Dulz (6.16.0). Me këtë triumf kosovari ka paralajmëruar se ende është në formë të mirë dhe se asesi nuk planifikon që të largohet nga boksi, përkundrazi pret shumë suksese në të ardhmen.

“Kisha planifikuar me 23 janar të paraqitem në eventin e madh në Bruksel mirëpo për shkak rregullave të reja që i vendosi shteti gjerman mu desh të anuloj atë ndeshje, mirëpo formën time të mirë nuk doja ta humbja andaj edhe gjeta një event në Gjermani ku edhe u paraqita me sukses. Nga ndeshja ime e së dielës jam shumë i kënaqur sepse nga fillimi u hodha në sulm dhe arrita që në raundin e tretë ta mposht gjermanin”, tha Demaj, duke shtuar se në ndeshjet e ardhshme beson se do të paraqit në një peshë më të vogël.

“Vetëm e shoh në peshën Super Middle dhe besoj shume se në këtë kategori do të arrij suksese më të mëdha. Me stafin tim kemi planifikuar disa ndeshje ti kemi sivjet ku njëra prej tyre do jetë në Kosovë më 7 gusht në eventin e Pejës ku promotorët Avdyl Salihu dhe Muharrem Gjocaj më kanë respektuar duke më ftuar në këtë gala mbrëmje”, tha Demaj. Cekim se me këtë triumf, Demaj ka shënuar fitoren e tij të katërt në boksin profesionist.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *