Edi Kadrija shënon fitoren e 13 në boksin profesionist
October 21, 2019
0 comments
Share

Edi Kadrija shënon fitoren e 13 në boksin profesionist

Boksieri me prejardhje nga Batusha e Gjakovës por që jeton dhe vepron në rrethin të Hamburgut, Edi Kadrija, ka arritur fitoren e tij të 13-të në boksin profesionist, kurse viktimë e tij kësaj radhe ka qen hungarezi Istvan Zeller që e mposhti më TKO.

Dueli që nga fillimi ka qen nën kontroll të shqiptarit  dhe me një teknik të përsosur erdhi deri tek qëllimi i tij duke triumfuar. Ky sukses gëzoi shumë fansat e tij me çka u festua deri në orët e vona të mbrëmjes. Deri në fund të vitit, Edi planifikon të zhvilloj edhe një ndeshje, mirëpo nuk jepen detale shtesë, transmeton portali për sporte luftarake “ArenaRing”.

Me poshtë do të mund të shikoni duelin e tij .

https://www.fight24.tv/kampfsportvideos/video/kadrija-vs-zoltan/?fbclid=IwAR08FRIESYi5cpS0pcyCkontRLF_-t6Z6lcWrsX4GaqcTnY2mJdAHM9P6D4

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *