Edhe Enisi po e vazhdon traditën familjare
April 1, 2017
0 comments
Share

Edhe Enisi po e vazhdon traditën familjare

Edhe një talent po lind tek familja, Aliu nga Ohri. Pas sukseseve të Artanit në Kik Boks, tani edhe vëllai i vogël Enisi po vazhdon rrugëtimin e sporteve luftarake, por ky i fundi me boks. Edhe pse është 11 vjeqar, ai ka kohë që stërvit duke filluar nga mosha 7 vjeçare, njëher me Kik boks, kurse më pas boks.

Pra është edhe një perspektiv e madhe e këtij sporti sipas asaj që po tregon në ring. Meqin e fundit edhe atë me fitore e ka në Prishtinë në turneun ndërkombatar. “Jam shumë i gëzuar që po kem suksese në sportin e boksit dhe nuk e kam plan të ndalem pasi dua të arrij drejt sukseseve botërore në të ardhmen.

Familja jem më mbështet shumë por edhe nënkryetari i Federatës së boksit të Maqedonisë, Faton Salihu shumë më këshillon, kështu që dua ti falindeohem publikisht”, tha Aliu për portalin e vetëm të sporteve luftarake në gjuhën shqipe, “Arena Ring”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *