Durimi Beqiri lufton për titull IKBO
February 14, 2022
0 comments
Share

Durimi Beqiri lufton për titull IKBO

 

Talenti i sporteve luftarake, Durim Beqiri, me 20 shkurt 2022 ne Krilfeld te Gjermanisë do të zhvilloj ndeshjen e tij te katërt në boksin amator edhe atë për titullin IKBO, kurse kundërshtar i tij do jetë Jaoud Sohit një djalosh 16 vjeçar  i cili poashtu është një talent i boksit. Trajneri dhe prindi i Durimit,  thotë se djali i tij është maksimalisht i përgatitur dhe se presin që klubit të tij BODYGUARD TEAM AACHEN ti sjellin edhe një sukses.

“Me Durimin për këtë përballje jemi përgatit maksimalisht ku kohën e fundit kemi zhvilluar edhe dy treninge ne ditë. Kemi pasur edhe sparingje ku na ka ndihmuar shumë edhe djali tjetër, Driton Beqiri. Shpresoj se ky titull do të zbukuroj klubin tonë”, tha trajneri Sifu  Halil Beqiri,

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *