Durim Beqiri në ringun e Oberhausenit
November 5, 2021
0 comments
Share

Durim Beqiri në ringun e Oberhausenit

Më 11 dhjetor në Oberhausen të Gjermanisë do te zhvillohet një event i madh i kikboksit ku ne ring do paraqitet edhe talenti i këtij sporti, Durim Beqirin, djali i trajnerit të mirënjohur Halil Beqiri. 14 vjeçari deri me tani ka zhvilluar 10 ndeshje, ku prej tyre ka 8 fitore dhe 2 humbje, ndërkohe që nga rezultatet veçojmë janë titulli kampion i Gjermanisë dhe 2 herë kampion bote në peshën LIGHTWEIGHT.

Vëllai i tij dhe njëri prej trajnerëve, Driton Beqiri, thotë se Durimi po ndihet shumë mirë dhe se presin suksesin e radhës, ndërkohë që ai na njofton se vëllai  i tij është nën kontratë me një klub gjerman që i kanë premtuar shumë ndeshje për vitin e ardhshëm.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *