Dumoshi: Majlinda Kelmendi do të pritet si fituese!
August 30, 2017
0 comments
Share

Dumoshi: Majlinda Kelmendi do të pritet si fituese!

Ministrja e kulturës, rinisë dhe sportit, Vlora Dumoshi ka njoftuar se ka biseduar nw telefon me Driton Kukën trajnerin e Majlinda Kelmendit e cila mbeti pa medalje në Kampionatin Botëror në xhudo në Budapest të Hungarisë.

Dumoshi ka shkruar në Facebook se i shprehur përkrahjen e parezervë dhe se Majlinda mbetet krenaria e Kosove.

Po ashtu, ajo ka thënë se në kthim do të pritet si fituese!

Postimi i plotë:

Sapo bisedova në telefon me Toni Kuken, trajnerin e Majlinda Kelmendit dhe i shpreha përkrahjen e parezervë, sepse ne fitore e edhe ne disfata ajo mbetet krenaria e Kosove dhe ne kthim do te pritet si fituese!

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *