Driton Kuka: Punojnë e veprojnë…
March 7, 2018
0 comments
Share

Driton Kuka: Punojnë e veprojnë…

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës është në përgatitje me garuesit e tij në Çeki dhe synon që të jenë në nivelin më të lartë. “Një pjesë e nxënësve që pas çlirimit mua, trajnerin e tyre më kanë bë krenar me qindra herë! Krenaria ime dhe e Kombit shqiptar! Sot në ditën e mësuesit i lumtur për rritjen dhe ngritjen në nivelet e larta Botërore në trojet tona të Majlindës, Norës, Distrias, Akilit e të tjerëve e duke menduar në gjeneratat e hershme që sot janë shembull kudo që paraqiten dhe punojnë e veprojnë!
Sporti si pjesë e edukimit po avancohet si pjesa më e bukur e tregimit të popullit tonë e në veçanti e shtetit tonë të ri…”, shkruan Kuka.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *