Driton Kuka paralajmëron turneun ndërkombëtarë të xhudos në Pejë
April 28, 2017
0 comments
Share

Driton Kuka paralajmëron turneun ndërkombëtarë të xhudos në Pejë

Trajneri i sportit të xhudos, Driton Kuka ka paralajmëruar se Peja do të jetë nikoqiri i “Turneut ndërkombëtarë në Xhudo”.

Shtetet pjesëmarrëse në organizimin e klubit “Ippon”, që do të filloj më 29 prill ditë e shtunë, do të jenë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia, Austria, Anglia, Bosnja dhe Rumunia.

Kuka i cili udhëhoqi Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën të sjellin medalje gjatë kampionatit europian që u mbajt në Poloni, do t’i ketë vetëm tre garues në dispozicion: Akil Gjakovën, Shpat Zekaj dhe Flaka Loxha.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *