Driton Halimi dhe Vjollca Gafuri afër kampionatit botëror  
May 29, 2017
0 comments
Share

Driton Halimi dhe Vjollca Gafuri afër kampionatit botëror  

Driton Halimi dhe Vjollca Gafuri nga KK Fati nga Tetova kanë qenë të pamposhtur në kampionatin e Maqedonisë në karate për kadet, junior dhe U21.

Ata deri tek piedestali më i lartë arritën pasi mposhtën nga katër garues. Që të dy presin edhe pas dy javëve që të triumfojnë që më pas të kenë të sigurt udhëtimin drejt kampionatit botëror që sivjet zhvillohet në Tenerife të Spanjës.

Me suksesin e arritur ka qen i kënaqur edhe trajneri i tyre, Arlind Hyseini, i cili u shpreh optimist se garuesit e tij edhe pas dy javëve do arrijnë të fitojnë ndaj kundërshtarëve te tyre.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *