Dritan Barjamaj të shtunën ndeshet për titull bote
May 31, 2018
0 comments
Share

Dritan Barjamaj të shtunën ndeshet për titull bote

Erdhi koha kur luftëtari i ringjeve, Dritan Barjamaj, do të ngjitet në ring, këtë fundjavë në Zvicër ku do të ndeshet për titull bote me rusin, Konstatin Gluhov.

Barjamaj përgatitjet i ka zhvilluar kryesisht në Austri së bashku me trajnerët e tij dhe ndihet maksimalisht gati që të tregoj më të mirën e tij. Ndryshe, cekim se Barjamaj është Kampion i Austrisë, Italisë dhe Evropës, ku në 43 ndeshje të zhvilluara ka fituar 27 duele dhe ka humbur 16 herë. Ndërsa Gluhov nga 49 duele, ka fituar 32 herë dhe ka humbur 17 herë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *