Dritan Barjamaj po bën çudira në MMA
June 21, 2017
0 comments
Share

Dritan Barjamaj po bën çudira në MMA

Luftëtari i ringjeve, Dritan Barjamaj, pasi arriti të mposht me KO, Andersen Silva, planifikon së shpejti sërish të ngjitet në ring dhe pret kundërshtarin e radhës.

Ai deri më tani ka fituar titullin – Kampion Evrope dhe është në top 5 e këtij kontinenti. Dritani deri më tani ka 25 ndeshje ne MMA dhe është shqiptari i parë që ka garuar në “Glory Suedi”.

Ndryshe, ndeshjen e fundit luftëtari shqiptar e pati më 17 qershor me Silva, një luftëtar tepër i rrezikshëm që në të kaluarën është ndesh me Rivo Vervehon, Bedr Hari, Ismail Lond e Remy Bonjaski, të gjithë këta emra botëror. (ArenaRing)

Ju lutem shperndaje kete lajm qe te perkrahim sportistet tane kudo qe jane – Stafi i “ArenaRing”

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *