Donjeta siguron medaljen Evropiane
July 6, 2017
0 comments
Share

Donjeta siguron medaljen Evropiane

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku (57 kg) ka bërë mrekullinë e radhës, e cila është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian për të reja në boks. “Donjeta Sadiku edhe një herë tregoi se nuk është rastësisht kampione. Donjeta boksoi në çerekfinale në luftë për medalje kundër francezes shtatlartë Victoire Piteau.

Donjeta bombardoi francezen me goditje te njëpasnjëshme, duke e sulmuar gjatë tri raundeve dhe francezja u ndëshkua me vërejtje publike nga gjyqtari.  Donjeta siguroi medaljen e bronztë dhe në gjysmëfinale do të boksoi ndaj hungarezes, Angela Nagy”, ka thënë Latif Demolli, zëdhënës i FBOXK-së.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *