Donald “Cowboy” Cerrone mposht Perry-n dhe shkruan historinë
November 11, 2018
0 comments
Share

Donald “Cowboy” Cerrone mposht Perry-n dhe shkruan historinë

Donald Cerrone as vetë nuk e kishte imagjinuar se mbrëmja e së shtunës në Denver do të ishte aq madhështore për të.

Cerrone përveçse mposhti Mike Parry-n që në raundin e parë me “submission”, theu edhe dy rekorde të mëdha të UFC.

Kjo ishte fitorja e 21-të për të në UFC duke thyer rekordin që mbahej nga Georges St-Pierre dhe Michael Bisping; dhe fitoi për të 15-ën herë me “submission”, duke kaluar Anderson Silva dhe Vitor Belfort.

“Më shumë fitore në historinë e UFC!” shprehet Cerrone, i cili mori familjen e tij me vete në kafaz pas ndeshjes. “Çfarë nderi. Jam shumë krenar, ju dua të gjithëve.”

Cerrone u shpreh në fund se donte të rikthehej në peshën e lehtë, duke sfiduar Khabib Nurmagomedov.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *