Doan Osmani sërish Kampion Ballkanik
December 2, 2018
0 comments
Share

Doan Osmani sërish Kampion Ballkanik

Karateisti Doan Osmani ka fituar për herë të dytë medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik për U21 që po zhvillohet në Dubrovnik të Kroacisë. Karateisti shqiptari në finale e kategorisë deri në 75kg mposhti serbin Vlladimir Vapçeviç me rezultat 2:0, ndërsa më herët kishte eliminuar turkun Enes Bullut, serbin Mariç Andrija dhe boshnjakun Marin Bërkiç.

Për Osmanin kjo medalja e dytë e artë që e fiton në Kampionatin Ballkanik për U21.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *