Do të mbahet Kampionati i Kick-Box-it
May 19, 2017
0 comments
Share

Do të mbahet Kampionati i Kick-Box-it

Kryetari i Federatës së Kick-Box-it të Kosovës, Fatmir Makolli, deklaroi për gazetën kombëtare “Bota sot”, se janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura për Kampionatin e Kosovës në kick-box.

“Me 21 maj në palestrën e sportit në Vushtrri, Federata organizon Kampionatin shtetëror në Kick-Box për të gjitha grupmoshat në disiplinat Point- Fighting dhe Kick- light dhe K-1. Besoj se do të jetë një organizim ashtu si i ka hije dhe një rivalitet, mbi të gjitha garuesit të dëshmojnë cilësi”, ka thënë Makolli. Garat fillojnë në orën 15.00

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *