Dita e martë, e veçantë për Majlindën
August 28, 2017
0 comments
Share

Dita e martë, e veçantë për Majlindën

Gjithçka është gati. Kampionia e dyfishtë e botës, Majlinda Kelmendi, kampionia olimpike, është gati për supersfidën e të martës. Ajo  kaloi rrethin e parë pa luftë së bashku me Distria Krasniqin, garojnë në kategorinë 52 kg dhe synojnë medalje.

Majlinda, pa dyshim se synon titullin e tretë në botë, e cila është favorite e madhe, kurse Distria futet me misionin për të befasuar të gjithë dhe sigurisht për medalje. Sot nis Kampionati Botëror në Budapest e përfundon me 3 shtator. Ndërkaq, me 30 gusht, do të dalin në arenë edhe Nora Gjakova (57 kg) e Akil Gjakova (73 kg). me një fjalë, dita e martë, me 29 gusht do të jetë e veçantë për Majlindën dhe Distrinë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *